Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
Şubat 2017 Bilişim Hukuku

Netflix’in coğrafî lokayon bağlı içerik sınırlaması son buluyor. Şimdilik AB için diyebiliriz. Henüz Türkiye gibi AB dışındaki ülkeler bakımından düzenleme bunu kapsıyor mu? Bu nokta belirsiz ancak yeni düzenlemeye göre, yasalar artık IP ile kimlik ve adres tanımlanmasını engelliyor, böylece AB sınırları içinde dolaşmakta olan bir kullanıcı, lokasyon kısıtlaması olmadan içeriklere her yerden ulaşılabilecek. Örneğin AB içinde dolasım yapan kişi, Fransa’da erişebildiği ama İtalya’da erişememesi gibi sorunlar ortadan kalkacak. Ancak bununla birlikte, Netflix’in içerik sağlama anlaşmalarındaki kısıtlamalar bakımından dolasım bedeli gibi unsurlarda yeniliğe gitmesi gerekecek.
şebnem ahi

Bill Gates geçen ay robotların, işçi olması durumunda işsizlik oranını yükseltmemesi bakımından, vergi ödenmesi gerektiğine dikkat çekti. Ancak yasalar bunu uygun bulmamıştı, şimdi ise tartışma yine gündemde. İşçiler yerine gün gelecek pek çok alanda sadece robotlar çalışacak. Peki, böyle bir durumda vergisini kim ödeyecek, robotu üreten mi, orada çalıştıran mı?

YouTube 30 saniyelik zorunlu reklam izletme devrini 2018’de kapatacağını duyurdu, kullanıcıların buna sevindiğini söylememize gerek yok. Yasal olarak da reklam anlaşmalarının bu durumda 2018’den sonrası için 30 saniye olarak yapılamayacağı ortada. Bizde de özellikle haber sitelerinin bizi reklama boğduğu ve içeriğe ulaşamadığımız durumlara yönelik bir yasal düzenleme olsa süper olmaz mıydı?

Sosyal medya girişimlerinin kullanıcıların sohbet ekranlarına ‘polis’ ikonu planı

New Jersey’de verilen mahkeme kararına göre, polis, mahkeme emrine ihtiyaç duymadan kullanıcıların sosyal medyadaki direkt mesajlarını, dışarıya kapalı hesaplardaki mesajlarını okuyup inceleyebilecek. Ancak sosyal medya devlerinin bu konudaki politikaları buna nasıl uyum gösterecek merak konusu, çünkü onlar çok net olarak ABD’de alınmış bir mahkeme kararını zorunlu tutuyor. Bizde bu duruma dair hâlâ mahkeme kararı veya savcılık emri olması gerekli, ancak bazen bunlar olsa da bilgi talep edilen sitenin ABD menşeili olması sebebiyle içerikleri ve kullanıcı bilgilerini vermediğine tanık olabilirsiniz.

İngiltere’de yeni yasal düzenleme sonrasında sosyal medya firmalarının yeni planı, kullanıcıların chat ekranlarına ‘polis’ ikonu eklenmesi. Böylece polis, mağdurun özellikle çocuk olduğu durumlarda, içerikleri kontrol edebilecek ve tedbir alabilecek.

Yahoo, Eylül’deki siber saldırı sonrasında bu ay yaptığı açıklamada, hackerlerin kullanıcıların şifresi olmadan da hesaplara erişebildiğini, bunu bir çerez (cookie) kullanarak bunu yaptığını açıkladı. Ancak bu durum Yahoo kullanıcılarının tepkisini aldı, çünkü kendi güvenlik açığını göz ardı ettiği düşünülüyor. Ayrıca henüz kullanıcılara yeni yeni uyarı e-postasının gitmesi de tartışma konusu.

Av. Şebnem Ahi

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.