Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
web tasarımda renklerin önemi

Bir web site tasarımını yaparken renklerin önemi birçok tasarımcı tarafından göz ardı edilebilir. Fakat unutulmaması gereken husus, şirketinizi bu durumun çok yakından ilgilendirdiğidir. Çünkü web sitesi şirketinizi ve kullanılan renkler de direkt olarak web sitenizi bağlar. Bu yüzden renkler, bir web sitesi tasarımında tüm önceliklerin en başında yer alması gereken zorunlu bir noktadır.

Burada zor olan pantone kartelasından karşılaştırarak monitör üzerindeki çalışmayı okumak ve çalışmaya uyacak en iyi rengi belirlemektir. Renkleri sanki özel misafirleriniz gibi görmeli, rahat, konforlu, güvenilir hissettirmeli, hatta bu durumu biraz abartmalısınız.

Eyvah! Web tarayıcıları sadece 256 renk görüntüleyebiliyor!

Evet, hatta bazıları daha da az, sadece 216 renk! Eğer web siteniz için seçtiğiniz rengin herkes tarafından görünmesini istiyorsanız, tasarımınızı en baştan itibaren 216 renklik palete göre yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Her zaman güvenebileceğiniz renkleri kullanın.

Renk kombinasyonları çok önemli bir detaydır. Bazı renk kombinasyonları hiç de etkileyici değildir, mesela lacivert arka plan üzerine sarı yazılar. Bunu neden beyaz arka plan üzerine siyah yazı olarak yapmazlar, bir türlü anlamam. Üstelik okunmada en kolay renk siyah beyaz kombinasyonudur. (Renklere takım tutmak yaramıyor anlaşılan:))

Bazı web tasarımcılarının nasıl bir niyeti olabilir ki?

Açıkçası, interaktif bir web sitesi yapmak için renkler de ona göre seçilmelidir. Renkler bizim hislerimizi, perspektifimizi ve interaktifliğimizi etkiler. Kısaca niyetinizi bütün açıklığı ile ortaya sererler.

Renkler ne söyler?

 

 • Beyaz: Beyaz, bir web sayfası için en iyi arka plan rengidir. Beyaz rengi güvenilirlik, saflık, sadakat vs. gösterir. Ferahlık verici en iyi renktir.
   
 • Kırmızı: Kırmızı duygu yoğunluğu en fazla olan renktir. Bu özelliği de heyecana sebep olur. Bu renk enerji, aksiyon ve tutkuyu temsil eder.
   
 • Turuncu: Turuncu, insanlara en sıcak gelen renktir. Bu renk sevinç, güç ve hırsı gösterir.
   
 • Siyah: Siyah, web tasarımcılarının gösteri odaklı yazıların olduğu siteleri tasarlarken kullandıları en favori renktir. Bu renk hız, heyecan ve yüksek atraksiyonu temsil eder.
   
 • Mavi: Mavi renk, web tasarımcılarının arasında ikinci en popüler renktir. Bu rengin bağlılık, güven ve huzur verdiği noktasında hemfikirdirler. Bu renk kararlılık, akılcılık ve vefayı temsil eder.
   
 • Yeşil: Yeşil, gözlere en uyumlu ve yüksek soyut bir güce sahip olduğuna inanılan bir renktir. Bu renk verim ve ahengi temsil eder.
   
 • Sarı: Yüksek konsantrasyona sahip olan bu renk, mutluluk, hareket ve uyumu temsil eder. Geçici dikkat için idealdir.
   
 • Pembe: Pembe sakin bir renktir ve tatlılık, yumuşaklık ve masumiyeti temsil eder. Genelde bayanlarla ilgili sitelerde kullanıldığı dikkatinizden kaçmamıştır sanırım.
   
 • Kahverengi: Bu renk arka planda karışık duygular olduğunu düşündürür. Kibarlığı ve zenginliği gösterir.
  Önemli Notlar, bunlara dikkat!

   
 • Renkleri iyi belirleyin, mesela bir oyuncak satışı yapan web sayfası tasarlayacaksanız, kullanmanız gereken renkler, pembe ve mavidir.
   
 • Sakın bir sayfa için iki ya da üçten fazla renk kullanmayın.
   
 • Her sayfa için aynı arka planı kullanmanız en mantıklı olanıdır. Ana sayfanızın arka planının beyaz iken iletişim bölümünün sarı olması çok iyi bir izlenim uyandırmaz.
   
 • Çok parlak renkli kısımların sitenizde büyük yer kaplamasından kaçının.
   
 • Eğer şirketin halihazırda tasarlanmış bir logosu varsa, sitede orjinal halini kullanmanız ve web sitesinde kullandığınız renklerle logodaki renklerin uygunluğundan emin olmanız gerekir.
   
 • Ana sayfa uyumu gerçekten önemlidir. Çünkü ziyaretçilerinizin rahatsız olacağı renk seçimleri onları uzaklaştıracaktır. Daha girmeden insanları sitenizden kaçırmayın.
   
 • Denenmiş ve güvenilir renkler deneyin, böylece renklerin ne kadar başarılı olduğunu hissedeceksiniz. Bunun için internette renk kombinasyonları yapan siteler ve programlar var, onlarla çalışabilirsiniz. Ayrıca Adobeun sunduğu Kuler isimli renk kombinasyonları programlarında mevcuttur, ondan yararlanabilirsiniz.
  Bundan başka ColourLovers.com ve ColorExplorer.com gibi siteler de işinizi tam anlamıyla görecektir. Eğer siz de farklı renk siteleri kullanıyorsanız ekleyebilirsiniz.

  web tasarım
 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.