Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
online reklamlar

Online Reklamcılık

Özellikle küçük işletmeler için, internet üzerinden dünya çapında müşteri bulmanın ve ürünlerini pazarlamanın en kolay ve en hesaplı yolu, online reklamcılıktır. Bu yolla, istediğiniz hedef kitleye ürünlerinizi ulaştırmış olursunuz.
Anahtar kelimler e dayalı online reklamcılık, videolar veya bloglar aracılığıyla olabilir.

Bu yolla ziyaretçiler web sitenize ulaştığında, onların dikkatini çekmek tamamen sizin elinizdedir. Bu amaçla, diğer web sitenizin içeriğini hazırlamalı, aynı veya benzer ürün ve hizmetleri sunan diğer sitelerden farkınızı belirtmelisiniz.

Online Reklamcılık Küçük Ölçekli İşletmelere Nasıl Yardım Eder

Küçük ölçekli işletmeler için, online reklamcılığın en önemli avantajı, reklamın yaratacağı etkiyle orantılı ödeme yapma imkanıdır. Reklam kampanyanıza uygun olan anahtar kelimeleri seçebilir, satışlarınızın miktarını ve kampanyanızın etkisini bu şekilde artırabilirsiniz. Online reklamcılığın en büyük gücü de budur.

Google, bu yüzden anahtar kelimelelere dayalı reklamcılık alanında devleşmiştir. Google, küçük işletme sahiplerine kendi reklam kampanyalarını yönetmeleri için gerekli olan araçları verir, hitab etmek istedikleri kitlenin bulunduğu coğrafi alana ve dil seçeneklerine kadar geniş bir yelpazede reklam kampanyasının hedef kitleye ulaştırılmasını sağlar.

Online Reklamcılık Seçenekleri

1. Arama Motoru Reklamcılığı: Bu reklamcılık seçeneği, anahtar kelimelere dayalı arama motoru optimizasyonu ve tıklama başına ödeme (PPC) ile ilgilidir. Bu reklamcılık çeşidinin en büyük üç kaynağı, Google, Yahoo ve MSN’dir. Daha birçok küçük online arama motorları bulunmaktadır, ancak bu üç firma en iyileridir, üçünün de tıklama başına ödeme seçenekleri bulunur ve kullanımı oldukça kolaydır. Zaten bu üç büyük firma, pazar payının %98’ine sahiptir. Böylece, seçtiğiniz anahtar kelimeleriniz, pazarın %98’ine ulaşma imkanı yakalar. Online reklamcılık, bir tıklama kadar kolay kurulum ve ödeme şekline sahiptir. Yapmanız gereken tek şey, ürün ve hizmetlerinize uygun anahtar kelimeleri seçmek ve temsil etmek istediğiniz coğrafi alanı seçmektir. Online reklamcılık ödeme seçenekleri oldukça adildir. Yol üzerinde bulunan bir reklam panosunda ürününüzü sergiledikten sonra, müşterilerden alacağınız arama başına ödeme yapmanız mümkün değildir. Ancak online reklamcılıkta, tıklama başına ödeme yaparsınız. Bu da boşuna reklam masrafı yapmanızı engeller. Google’ın felsefesi, yaptığınız reklam harcamasının en az 10 katı kazanmanız gerekliliğidir.

2. Görüntülenen Reklamlar: Banner veya bağlamsal reklamlar, halen popülerliğini korumaktadır. Bu reklam seçeneğinde, web sitesinde bir alan kiralarsınız, sitenizi binlerce kişi ziyaret etse bile sadece alan kirası ödersiniz, ziyaretçi başına ödeme yapmanız gerekmez. Online reklamcılığın riskli bir yanı olan bu seçenek, bazen ziyaretçi başına yaptığınız ödemelerden daha avantajlı hale gelebilir.

3.Seri İlanlar: 2008 yılında sadece 4 milyar dolar seri ilanlar için harcanmıştır. Anahtar kelimelere dayalı reklamcılık için harcanan tutar ise, seri ilanların üç katıdır. Seri ilanlar ile yine reklam için ayrılmış alana ödeme yaparsınız, websitenizi ziyaret edenlerin sayısı için ödeme yapmanız gerekmez. Ayrıca reklamlarınızın tıklanma sayısına göre de ödeme yapmanız gerekir.

4.Zengin medya: Bu reklamcılıkta 2008 yılında yapılan harcamalar 1 milyar dolar civarındadır. Reklamların gösterimi üzerine yapılan bir ödeme şeklidir. Reklamcılıkta hedefleme iyi yapılırsa daha iyi gelir elde edilir. Bu yüzden Google, YouTube’u 1.5 milyar dolara satın almıştır.

5.E-posta: E-posta da bir online reklamcılık seçeneğidir. Reklamcılar, sadece 2008 yılında, e-posta yoluyla yapılan reklam cılıktan 500 milyon dolarlık bir gelir elde etmişlerdir.

Online Reklamcılığın İşe Yaradığından Nasıl Emin Oluruz?

Birçok pazar araştırma kaynaklarına göre, arama motorları, diğer birçok online reklamcılık şekline göre, ziyaretçileri web sitelerine çeken en önemli faktör olmuştur. Bannerlar ile karşılaştırıldığında, tüketici, arama motoru listesindeki sonuçlara göre daha fazla alışveriş yapmıştır. İstatistiklere göre:

1.İnternet kullanıcılarının %77’si, bir ürün araştırması yaparken, diğer online reklamcılık araçları olan banner reklamlar, web linkleri, e-posta linklerine göre, arama motorlarını daha sıklıkla kullanmışlardır.
2.Günde 4 ya da daha fazla saatler boyunca online olan internet kullanıcılarının %84’ünün, bir ürün veya hizmet araştırması için arama motorlarını daha sıklıkla kullandığı belirlenmiştir.
3.İnternet kullanıcılarının %55’i ise, arama motorlarından aldıkları sonuçlara göre satınalma faaliyetinde bulunmuşlardır. Banner reklamcılığına bağlı satınalmaların miktarı ise sadece %9’dur.

Online Reklamcılığın Gelecekte Sağlayacağı Tahmini Gelir

Yayınlanan bir rapora göre, online reklamcılıkta 2008 yılında %11.3 olan büyüme, 2009 yılında 8.9 olarak tahmin ediliyor. Bir başka rapora göre ise bu büyüme, 2009 yılı için %14.5 olarak bekleniyor. İçinde bulunduğumuz ekonomik kriz durumu da düşünüldüğünde, bu büyümenin diğer sektörlere kıyasla, küçümsenemeyecek boyutlarda olduğunu görebiliriz.

Bu oranları dolar bazında değerlerndirdiğimizde ise, 2008 yılında 23,6 milyar dolar olan online reklamcılık için yapılan harcamaların, 2009 yılında 25,7 milyar dolar olması bekleniyor.

Diğer yıllar için yapılan tahminlere göre online reklamcılıkta, 2010’da %10,9 artış 2011’de %12,3 artış ve 2012’de %15,6 oranında artış bekleniyor.
2009 yılında, online video reklamcılığının, %44,9 ile en çok büyümeyi göstermesi bekleniyor.

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.