Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
tasarım web

Web Tasarım

Web sitesi, bir alan adı altında, en az bir web sunucusu üzerinde birbiri ile bağlantılı olacak şekilde konumlandırılmış, formatlanmış text dosyalarından oluşan web sayfaları kümesidir. Html (hypertext markup language) dili ile formatlanmış bu dosyalar, statik ve dinamik olmak üzere iki kategoride oluşturulabilir.

Statik web sayfaları, sunucu üzerinde bulunan,içeriği sabit, her kullanıcıya aynı şekilde gönderilebilen dosyalardır.

Dinamik web sayfaları ise, sunucu üzerinde farklı şekillerde oluşturulabilirler. İçerdikleri programlama scriptleri ile her kullanıcıya farklı içerikte web sayfaları gönderilebilir. Web sayfalarında kullanılan başlıca programa dilleri arasında JSP (Java Server Pages), PHP (Personal Home Page), ASP (Active Server Pages), Yuma ve CFM (Cold Fusion) yer almaktadır.

Web Sitesi Nasıl Tasarlanır?

Web sayfası yaratmak için notepad gibi bir text editoru bile yeterlidir; fakat yetenekleri çoğaltılmış bir HTML editörü (Frontpage, Dreamviewer vb.) işi çok daha kolaylaştıracaktır. Daha sonra, oluşturulan web sayfaları bir FTP (File Transfer Protocol) programı ile web sunucusuna aktarılarak, tüm İnternet kullanıcıları ile paylaşılabilir duruma gelir.

Web sayfası tasarlama işi oldukça kişisel bir iştir, nihayetinde bir tasarım işidir ve tasarlayan kişinin deneyimine, yaklaşımına ve bilgi birikimine bağlıdır. Bunun dışında, hazır web şablonları (Geocities, Tripod, Angelfire vb) kullanılarak da web sayfaları hazırlanabilir; fakat bu durumda, benzer şablonu kullanan herkesin web sayfası birbirine benzeyecektir, bunu da göz önünde bulundurmak da yarar vardır.

Web Sitesi Tasarım Hizmeti Nasıl Alınır?

Bir web sitesi tasarım, programlama ve html kodlama gibi ana bölümlerden oluşur. Dolayısı ile tek bir kişi ya da firmadan bu hizmet alınabileceği gibi, her bir bölüm için ayrı ayrı hizmetler de alınabilir.

Tasarım hizmeti almadan önce esas olan, kullanıcının nasıl bir web sitesi istediğini ve web sitesinin hangi amaca hizmet edeceğini net bir şekilde kararlaştırmış olmasıdır. Reklam ajansları, barındırma hizmeti veren firmalar ve bağımsız "freelancer" olarak çalışanlardan web sitesi tasarım hizmetleri alınabilir. Amaca ve yapılacak çalışmaya bağlı olarak normal bir web sitesi 100TL ile 100.000TL arasında maliyetlendirilebilir. Facebook, youtube tarzı bir web sitesinin maliyeti çok daha fazla olacaktır.

Web Sitemizi Diğer Kullanıcılara Nasıl Duyurabiliriz?

Klasik Reklam: Klasik yazılı, görsel, işitsel medya araçlarını kullanarak

Online Reklam: Başka web sitelerine reklam vererek; Pop-up, Banner yayınlama, Arama Motorlarının reklam araçlarını kullanarak (google adwords gibi), Sosyal kominite portallarının (facebook vb.) reklam araçlarını kullanarak

Arama Motorlarında üst sıralarda yer alarak: Arama motorları, İnternet üzerindeki web sitelerinin içeriklerini kendi veritabanlarına indeksleyerek kullanıcıların aradıkları bilgiyi nerede bulabileceklerini söyleyen sitelerdir.

SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

Arama sonuçları, aranan kelimelerin hangi sitede ne şekilde kullanıldığı, hangi sitenin başka sitelerle ne kadar bağlantılı olduğu gibi kriterlere göre önceliklendirilir ve bir web sitesi arama motoru sonuçlarında ne kadar üstte yer alırsa, arama motorları üzerinden kendisine o kadar çok ziyaretçi çekebilir.Bunun içindir ki; kişi ya da kurumlar kendileri ile ilgili kelimeler arandığında arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer alma arzusu içerisindedir.

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının nasıl çalıştığını bilen danışmanlar tarafından, web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için yapılması gereken işlemlere denilmektedir. Bu işlemler, sitenizin yeniden kodlanması, meta taglerinin yeniden yazılması, site bağlantılarının yeniden düzenlenmesi gibi işlemlerden oluşabilir. Fakat unutulmamalıdır ki; bu bir optimizasyon çalışmasıdır. ve arama sonuçlarında ilk sırada yer alacağınız garantisi asla verilemez; ama mevcut duruma göre daha üst sıralarda yer alacağınız düşünülebilir.

SEO hizmeti almak için:

SEO hizmeti almak için Web sitenizin, kullanıcılar sizi arama motorlarında aradıklarında, daha üst sıralarda görünür olmasını istiyorsanız, Ümraniye Web olarak size yardımcı olabiliriz.

Bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz

Forumlarda yer alarak: Hedef ziyaretçi segmentinizin yer aldığı forumlarda yer alarak kendinizden ve sitenizden bahsedebilir, ya da bahsedilmesini sağlayabilirsiniz.

WOM (Word of Mouth): Siteniz ile ilgili haber niteliği olan bilgileri paylaşarak, kullanıcıların kendi aralarında sizden ve sitenizden bahsetmesini sağlayabilirsiniz.

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.