Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
PDF Nedir?

PDF: Açılımı, "Portable Document Format" olan, Adobe´un bulduğu, bir yerden bir yere tek bir dosya halinde işlerinizi taşımakta kullanılan dosya formatıdır.

PDF dokümanları Adobe Distiller ve Adobe Acrobat ile hazırlanır. Adobe Distiller bir yazıcı emülasyonudur. Programı çalıştırdığınızda bilgisayarınız Distiller´i da bir yazıcı olarak görür. Bundan sonra kullandığınız bütün programlardan pdf olarak çıktı alabilirsiniz. Yani bu işlem tam olarak elektronik ortamda çıktı almaktır.

Büyük pdf dokümanlarının hazırlanması da bu şekilde olmaktadır. önceden yazılıp hazırlanmış olan roman, dergi, kullanma kılavuzu vs gibi şeyleri rahatlıkla Distiller´dan çıktı olarak alabilirsiniz yani kolayca pdf ye çevirebilirsiniz. Daha sonra bu dosyayı adobe acrobat ile açıp interaktivite de ekleyebilirsiniz. Bunlar index hazırlamak, bookmark eklemek, sayfaların thumbnail´lerini hazırlamak, sayfalar arası linkler oluşturmak, search box´lar koymak gibi şeyler olabilir. Bunun yanı sıra pdf elektronik/çıkış alınabilir formlar hazırlamak için de idealdir. Herhangi bir ortamda hazırladığınız dökümanı yine adobe distiller olarak pdf e çevirebilir, adobe acrobat ile içini değiştirilebilir, alanlar ekleyebilirsiniz. Bu alanların font, büyüklük, format, görünürlük gibi özellikleri de yine adobe acrobat içerisinde belirlenebilmektedir.

Yani müzik âleminde mp3 neyse matbaada da pdf denilen teknoloji o işe yarar. Müzikte birçok enstrümanın toplamında oluşturulan müzik dosyasını mp3 olarak tek dosyada toplar bu şekilde istediğiniz yere sorunsuz bir şekilde götürür, dinler, üzerinde değişiklik yapabilir veya paylaşabilirsiniz. PDF dokümanda da mantık aynıdır. Yaptığınız bütün işleri pdf olarak kaydettikten sonra istediğiniz yere götürüp çıkış alabilir, üzerinde değişiklik yapabilir veya sunumuzu isteğinize göre interaktif bir şekilde yapabilirsiniz.

Açık format - Daha güvenli ve güvenilir elektronik bilgi paylaşımı için tartışmasız bir standart. Dünyanın pek çok yerinde endüstriyel kuruluşlar ve devlet daireleri tarafından tercih ediliyor. PDF/A, PDF/X ve PDF/E gibi dünya standartlarıyla uyumlu.

Çoklu platform - Her platformda izlenebilir ve basılabilir. Başlıacaları Macintosh, Microsoft Windows, UNIX, Palm OS ve diğer mobil platformlar.

Genişleyebilir yapı - Dünya genelinde 1800´den fazla çözüm sağlayıcı PDF tabanlı çözümler üretiyor. Bunlar arasında eklentileri, danışmanlık, eğitim hizmetlerini ve destek araçlarını sayabiliriz.

Güvenli ve güvenilir - Web´de gezinen 200 milyondan fazla PDF belgesi, Adobe PDF´e güvenen kurumların ve kişilerin sayısı için kaba bir tahmin yapmaya yeterli olacaktır.

Bilgi tutarlılığının sağlanması - Adobe PDF dosyaları aynen orijinali gibi görünür ve kaynak belgenin içerdiği bilgiyi içerir. Bunlar arasında metin, çizimler, 3 boyutlu grafikler, tam renkli grafikler, fotoğraflar yer alır ve bu içeriğin yaratıldığı platformdan bağımsız olarak çalışır.

Bilginin güvenli tutulması - Adobe Acrobat® 7,0 ya da Adobe LiveCycle yazılımlarıyla hazırlanan PDF´ler dijital olarak imzalanabilir ya da şifre ile korunabilir.

Aratılabilir - Kelimeleri, yer işaretlerini ve veri alanlarını aratabilir ve istediğiniz içeriğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Erişilebilir - Adobe PDF dokümanları, engelli kişilerin de rahatça kullanabilmesi için destekleyici öğelerle donatılmıştır.

ADOBE ACROBAT ÜRÜNLERİ:

Adobe Acrobat 3D
Üretimde ya da buna benzer alanda çalışanlara 3 boyutlu tasarım desteği ile daha güvenli ve güvenilir çalışma imkânı sunar.

Adobe Acrobat 7.0 Professional
Yüksek kaliteli ve daha güvenli Adobe PDF belgeleri yaratmak, kontrol etmek ve paylaşmak için üst düzey bir uygulama.

Adobe Acrobat 7.0 Standard
Adobe PDF belgelerini kolay ve hızlı yoldan oluşturmak ve paylaşmak için tek adres.

Adobe Acrobat 7.0 Elements
Kurum içindeki çalışanların PDF dokümanı yaratıp kendi kanallarında dağıtabilmelerine olanak tanıyan bir uygulama (yalnızca Toplu Lisanslama ile kullanılabilir).

BASKI AYARLARI:

Görünümde Acrobat Distiller´i yüklediğiniz an; size kendi içindeki bazı standart ayarları getirir. Bununla birlikte kendi ayarlarınızı da yapabilme olanağına sahipsiniz.

Standart Ayarlar:

Standart: Standart görüntülenebilen, basılabilen Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.

High Qualiy [Prova Baskı İçin]: Yüksek kaliteli ön yazdırma baskısına en iyi uyabilecek Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.

PressQuality [Masaüstü Yazıcılar İçin]: Masaüstü yazıcılar ve baskı makinelerinde kaliteli baskı amacıyla Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.

Smallest File Size: Ekran görünümü, e-posta ve internet için en uygun Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.

PDF/X-1a:2001 [Spot Renkleri Desteklemeyen Web Ofset Baskı İçin]: Kontrol edilecek veya grafik içerik takası için bir ISO standardı olan PDF/X-1a:2001´e uyması gereken Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.

PDF/X-3a:2002 [Ofset Baskı İçin]: Kontrol edilecek veya grafik içerik takası için bir ISO standardı olan PDF/X-3:2002´ye uyması gereken Adobe PDF belgeleri oluşturmak için bu ayarları kullanabilirsiniz.
 

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.