Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
Css Nedir?

Css yani orjinal acilimiyla Cascading Style Sheets (Katmanli Sitil Sablonlari) web tasarimin vazgecilmez unsurlarindan biridir. Basit bir tanim yapmak gerekirse Html`nin vitrini diyebiliriz. Yani Css araciligiyla bir linke, yaziya, resime, tabloya veya html dökümanin tümüne bir sitil verebiliriz fakat Css`nin gercek gücü tüm siteye hükmedebilmesinde sakli yani basit bir islemle tüm sitedeki yazilarin fontunu degistirebilir veya tüm sitedeki linklerin rengini ayarlaya bilirsiniz.

Css ilk olrak 1995′de ortaya çıkti ve akabinde 1996 yılında W3C ’e kabul edildi. W3C ’ye katılması ile tüm tarayıcılar tarafından desteklendi. Bu tarihten itibaren W3C ’ye üye olan tüm tarayıcı grupları CSS ’nin yeni versiyonlar tarafından desteklenmesini kabul etmiştir. Css ise günden güne yeni özelliklerle gücüne güc katarak Mayıs 1998 ′de Css 2 ′ye geçiş yapılmıştır. Su an Css 2.1 versiyonunu kullanmaktayiz.

Simdi bu kadar ön bilginin üzerine Css ‘nin ne olduguna biraz daha derinlemesine girelim Html etiketleme sistemiyle calisan basit bir dildir sadece var olan etiketleri yazarsiniz ve ortaya basit bir Html sayfasi cikar ama dizayn olarak cok yetersizdir örnegin bir linkin üzerine mause gelince renginin degismesi gibi basit bir islemi bile xyapamazsiniz iste tam bu noktada Css imdadimaza yetiyor Css ile Html etikezlerine hükmedebiliyorsunuz hatta Html etiketlerine class `lar atayip özel dizaynlar sagliyabiliyorsunuz. Css `nin nasil kullanildigini ilerleyen derslerde adim adim isleyecegiz ve tanidikca cok seveceginize inandigim ve web tasarim unsurlari arasinda en basit olduguna inandigim bir dildir.

Css bir web sayfasinda üc iki ayri sekilde kullanilabilir bu kullanilis sekilleri ;

 • Disardan import edilerek ( .css dosyalari olusturulur ve Html sayfamiza dahil ederiz.)
 • <Head> ve </head> taglari arasinda tanimlayarak (.css dosyasi olusturup disardan importetmek yerine direk sayfanin icerisinde tanimlayabiliriz)
 • Html etiketleri icine style olusturarak css olustururuz (Kullanim sekli itibarizle ilk iki secenekten farklidir. Css`nin en basit kullanim seklidir fakat fakat bu sekilde kullanmak ilk etaptta size zaman kazandirsada ileride düzenleme yaparken biraz ugrastirabilir.)

Css kullanim sekillerini bir sonraki derste anlacagim. Eger Ajax ‘e merak saldiysaniz Css en önemli yapitaslarindan biridir hatta Ajax teknigi icin bilinmesi gereken en önemli programlama dillerini siralamak gerekirse Javascript -> Css -> Xml ….. seklinde siralayabiliriz.

Bir sonraki Css dersimizde ilk örneklerimizi yapmaya baslayacagiz. Eger Css ilginizi cekti ve gelismelerinden ve yeniliklerinden haberdar olmak istiyorsaniz; Css orjinal sitesine bu sayfadan ulasabilirsiniz.

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.