Arama motorları açısından gerekli SEO düzenlemeleri profesyonel bir şekilde yapılmış olmalıdır.
Başarının formülündeki en önemli içerik insanlarla nasıl baş edileceğini bilmektir.
 
 
Duyurular
  BT Deparmanlarınızın Yaz Bitmeden Yapması Gerekenler
  Tatil döneminde iş yoğunluğunun azalmasıyla birlikte, BT departmanınıza yıl içinde nefes aldıracak bazı önlemler alabilirsiniz. Aynı zamanda bu dönemi yeni projeleri hayata geçirmek için bir fırsata çevirmek de mümkün.
  Hp Türkiye A3 MFP´leri Tanıttı
  Baskı alanında dünya lideri HP Inc., geleneksel A3 fotokopi makinesi kategorisinin tüm ezberlerini bozmayı hedefleyen, güçlü ve genişleyen A3 çok işlevli yazıcı (MFP) serisini yaptığı basın toplantısında tanıttı.
  Bankanızla İrtibata Geçmeyi Unutmayın
  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu?nun (BDDK) aldığı karar ile 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm kredi kartları ve banka kartları internetten alışverişe otomatik olarak kapatılacak.
  En Büyük Bağış Bill Gates´den
  Bill Gates 4.6 milyar dolar değerinde yüzde 5´lik Microsoft hissesini bağışladı. Gates son 17 yılda yapılan en büyük bağışı gerçekleştirmiş oldu.
  Bulut Bilişimi Tercih Etmeniz İçin 5 Neden
  Bulut bilişim, KOBİ´ler için verimlilik ve üretkenlik artışı sağlamanın yanında önemli bir ilk yatırım maliyetinden de kurtulma fırsatı anlamı taşıyor
 
WEBZANE SOSYAL MEDYA
  Facebook Webzane Twitter Webzane
 
Google`da Hangi Kelime Ne Kadar Aranıyor

Seo çalışmasını 3 temel gruba ayırabiliriz birincisi teknik çalışmalar (proğramlama ve kod tasarımı), ikincisi sosyal network ve backlink çalışmaları ve üçüncü olarak en önemli unsur olan içerik çalışması. İçerik çalışması çok basit gibi görünsede aslında detaya girdiğinizde dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar var. Örneğin içeriğin uzunluğu veya kısalığından tutunda kullanılan kelimelere kadar derinlemesine bir çalışma gerektirebiliyor.

Eğer içeriğinize daha çok hit sağlamak istiyorsanız kullandığınız kelimeleri ve özellikle başlıkları özenle seçmeniz gerekiyor. Bunun için en etkili yöntemlerden bir tanesi kelime analizi yapmanız. Google ‘da en çok aranan kelimeleri incelemek için malesef çok alternatif yok fakat Google ‘un reklam servisi olan Adwords aracılı ile kelimeleri analiz etme imkanına sahibiz.

İlk olarak aşağıdaki linke girelim;

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

Açılan sayfadan üst sol kısımdan inceleyeceğimiz kelimeyi giriyoruz ve ara buttonuna tıklıyoruz. alt kısımda aradığınız kelime ve alternatifleri listeleniyor.

Açılan listeden incelediğiniz kelime ve alakalı diğer kelimelerin rekabet oranını aylık aranma hittini inceleyebilirsiniz. Tablodaki sütunlara gözatacak olursak.

 • Anahtar Kelime : Analiz ettiğiniz kelime ve o kelime ile alakalı diğer olasılıklar.
 • Rekabet : Kelimelerin rakabet oranı. Örneğin yukarıda ki resimde verdiğim seo kelimesinin rekabet oranı en üst düzeyde.
 • Genel Aylık Arama : Google.com üzerinden aramalrın 12 aylık ortalam rakamını vermektedir. yani tüm ülkelerin google arama ortalaması diyebiliriz.
 • Yerel Aylık Arama : Eğer bir filtre yaptıysanız veya bulunduğunuz ülkeyi baz alarak yerek sonucu veriyor. örneğin google.com.tr arama sonuçları. Aynen genel Aylık Aramada olduğu gibi son 12 ayın ortalama rakamını veriyor
 • Yerel Arama Eğilimleri : Bu sütunda da son 12 ayın ay oranlarını grafiksel olarak görebilirsiniz.

Tablo veriler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için hemen tablonun üst kısmındaki soru işaretine (?) tıklayabilirsiniz.

Ayrıca incelemenizi daha özelleştirme imkanınada sahipsiniz. Sol üst kısımda gelişmiş seçenekler linkline tıklayarak bu özelliklere ulaşabilirsiniz.

Yazıyı tamamlamadan önce Google ‘un bir diğer kelime analiz servisi olan Google Trends ‘den kısaca bahsetmek istiyorum.

Google Trends
Daha çok yatırımcılar ve girişimciler için hazırlanmış bir hizmet. Kelimeleri karşılaştırma, alternatifleri ve hangi ülkede veya şehirde daha çok arandığı hakkında bilgiler veriyor. Ayrıca analiz edeceğiniz kelimeleri dilllere, ülkelere veya tarihe göre filtreleyebiliyorsunuz. Google Trends hangi kelimenin ne kadar çok arandığınından daha çok kelimeler arası karşılaştırma yapmak ve hangi kelimenin daha çok hangi bölgene arandığını inceleme için mükemmel bir araç fakat dezavantajı sadece arama oranı çok yüksek kelimeleri inceleme imkanı sunuyor.
 

 
BİZ SİZİ ARAYALIM
  Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa zamanda sizinle iletişime geçilecektir.